Menu:
kulka Strona główna
kulka O Firmie
kulka Oferta
kulka Usługi
kulka Serwis
kulka Poczta
 
Inne opcje:
kulka Kontakt
kulka Chcesz zapytać ?
 
Napisz do nas:

Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi na temat naszego serwisu. Co trzeba zmienić, a co należałoby dodać? Napisz koniecznie jakich informacji oczekujesz?
...
kompas@kompas.net.pl


Sieci

Rozwiązania

Oferujemy kompleksowe, solidne i nowoczesne rozwiązania sieciowe po umiarkowanych cenach. Na naszej liście referencyjnej jest już wielu klientów, którzy to docenili.

Opracowujemy koncepcje rozwiązań i projekty. Służymy doradztwem i pomocą merytoryczną.

Urządzenia aktywne

Sieciowe urządzenia aktywne (przełączniki, koncentratory, routery, karty sieciowe) umożliwiają podłączonym do sieci komputerom komunikowanie się. W proponowanych przez nas rozwiązaniach stosujemy jedynie sprawdzone i cieszące się najlepszą opinią urządzenia produkowane przez czołowych światowych producentów:

   - HPE
   - Cisco-Systems
   - TP-Link
   - Netgear

Optymalny i staranny dobór tych urządzeń zapewnia wydajną i bezawaryjną pracę. Jest to bardzo ważne, ponieważ pozwoli na redukcję kosztów eksploatacji, rozbudów i modernizacji.

Okablowania strukturalne

Stosujemy przede wszystkim system Molex Premise Networks (dawniej Mod-Tap), który zapewnia poprawną transmisję danych we wszystkich używanych obecnie, a także planowanych standardach sieciowych: Ethernet, FastEthernet, GIGAbit Ethernet, ATM, i innych. Zalety systemu Molex Premise Networks to między innymi:

   - niskie koszty utrzymania i eksploatacji
   - integracja systemów telefonii, transmisji danych i automatyki
   - międzynarodowy standard połączeń RJ-45 po stronie dystrybucyjnej i abonenckiej
   - niezależność od producenta sprzętu i stosowanego protokołu transmisji
   - niezależność od zmian organizacyjnych i systemowych

W tym systemie wykonano ponad połowę sieci strukturalnych w Polsce, a o jego jakości świadczy 20-letnia gwarancja producenta (przyznawana jedynie firmom posiadającym odpowienie certyfikaty). Wykonywane przez nas okablowanie spełnia następujące normy:

   - światową ISO/IEC 11801 (klasa "D" i rozszerzona "D")
   - europejską EN 50173 (klasa "D" i rozszerzona "D")
   - amerykańską EIA/TIA 568A (kategoria 5 i 5e)

Po zakończeniu prac, okablowanie miedziane testowane jest testerem dynamicznym typu Pentascanner+, a światłowody miernikiem tłumienia optycznego Siecor OTS-100. Protokoły pomiarów są dołączane do dokumentacji powykonawczej.

Zasilanie

W realizowanych przez nas projektach dobór sprawnego i bezpiecznego zasilania może okazać się kluczowym warunkiem poprawnej pracy całej sieci. Stosujemy wysokiej jakości osprzęt elektroinstalacyjny Legrand. Obwody odbiorcze zabezpieczone są wyłącznikami różnicowo-prądowymi o odpowiednich charakterystykach. Każde przyłącze abonenckie zawiera co najmniej 2 gniazda energetyczne 220V. Pracujące w sieci komputery i inne urządzenia muszą być zabezpieczone przed zanikami zasilania. Nieoczekiwana przerwa w zasilaniu może spowodować utratę danych i poważne straty, nieporównywalnie większe od nakładów jakie trzeba ponieść, by zabezpieczyć się przed awarią. Stosuje się kilka wariantów podtrzymania zasilania:

   - podtrzymywany jest tylko serwer i urządzenia sieciowe (to absolutne minimum ochrony)
   - podtrzymywane są wybrane obwody
   - podtrzymywane są wszystkie obwody
   - można wybrać przełącznikiem, czy dany obwód jest podtrzymywany czy nie.

Oferujemy systemy produkcji APC (American Power Conversion), światowego lidera tej branży oraz Best-Power.

Do góry


Strona główna | O Firmie | Oferta | Usługi | Serwis | Poczta

Copyright © Kompas All Rights Reserved
Webmaster JW